تبلیغات
تازه ترین اخبار افغانستان

تازه ترین اخبار افغانستان
تازه ترین اخبار و تحولات افغانستان از معتبر ترین منابع خبری افغانستان بدون سانسور- Afghanistan News
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت های دیگر
لینک های مفید
جنگ لفظی حامد کرزی با امریکا به شدید ترین حالت خود رسید!

پس از آنکه حامد کرزی به رغم تائید جرگه مشورتی، موافقتنامه امنیتی افغانستان و آمریکا را امضا نکرد، روابط این دو کشور سرد شد.

هفته پیش باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، پس از صحبت تلفنی با آقای کرزی گفت که به پنتاگون دستور داده تا مقدمات طرح خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان را آماده کند.

انتقاد شدید حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان از امریکا

آندرس فو راسموسن، دبیرکل ناتو، نیز در ماه‌های گذشته چند بار تاکید کرده که نیروهای ناتو نیز در صورت عدم امضای موافقتنامه امنیتی آمریکا و افغانستان نمی‌تواند به ماموریت خود در افغانستان ادامه دهد.

آقای کرزی در مصاحبه با واشنگتن پست یکبار دیگر در پاسخ به سوالی در مورد امضای موافقتنامه امنیتی گفته است، بهتر است این موافقتنامه را، رئیس جمهور بعدی امضا کند.

تمامی نامزدانی که در حال حاضر سرگرم مبارزات انتخاباتی هستند، بطور ضمنی تاکید کرده‌اند که در صورت پیروزی در انتخابات آن را امضا خواهند کرد.

رئیس جمهوری افغانستان در این مصاحبه گفته است که او تنها از طریق انتقاد علنی از آمریکا، توانسته خواسته‌هایش را بر آمریکایی‌ها تحمیل کند.

او گفته: "هیچ اسلحه‌ای دیگری نداشتم، جز این که سر و صدا کنم تا توجه آمریکایی‌ها را جلب کنم."

درباره انتخابات ماه آینده میلادی آقای کرزی می‌گوید که هر روز گروه گروه از مردم به دفتر او می‌آیند و خواستار حمایتش می‌شوند. به گفته رئیس جمهور افغانستان شماری حتی از او خواسته‌اند که همچنان در قدرت بماند.

اما آقای کرزی تاکید کرده که چنین درخواست‌هایی را قبول نکرده و فکر می‌کند که به حد کافی کار کرده و حالا زمانی‌ است که باید کنار برود.

آقای کرزی همچنین گفته است که حالا نمی‌داند در مورد جنگ جاری در افغانستان چه بگوید. شاید چهار یا پنج سال دیگر بتواند جواب قطعی در این مورد داشته باشد.

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، بار دیگر این موضوع را تکرار کرده که آمریکایی‌ها باید پناهگاه اصلی طالبان در پاکستان را هدف قرار می‌دادند، نه روستائیان افغان را.

در انتهای این مصاحبه، آقای کرزی به خبرنگاران واشنگتن پست گفته که برای مردم آمریکا سلام‌هایش را برسانند ولی برای دولت آمریکا نهایت خشم اش را.

حامد کرزی همچنین تاکید کرده که اکثر افغانهایی که از سوی آمریکایی‌ها زندانی شده‌اند بی‌گناه بوده‌اند.

حامد کرزی‌، رئیس جمهوری افغانستان، در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست گفته است که افغانها در جنگی کشته شده‌اند، که از آنها نبوده است و آمریکا برای تامین منافع خود و متحدان غربی این کشور به افغانستان آمده است.

آقای کرزی در این مصاحبه گفته است که به نظر او القاعده بیشتر یک افسانه است تا یک واقعیت.

این روزنامه آمریکایی در پایان این مصاحبه نوشته است که چنین برداشتی برای آمریکایی ها که در این کشور قربانی دادند، شوک آور است.

در نزدیک سیزده سال گذشته، بیش از ۲ هزار آمریکایی در افغانستان کشته شده اند و آمریکا بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار برای بازسازی افغانستان و نبرد با القاعده و طالبان هزینه کرده است. (پایان گزارش بی بی سی)

کرزی: آمریکا در طول دوازده سال گذشته به افغانستان خیانت کرده است

به گزارش خبرگزاری بخدی: رییس جمهور کرزی به تازگی با انتقاد تند از امریکا اعلام کرده که این کشور در حق افغانستان خیانت کرده است.

 رییس جمهور کرزی به تازگی با انتقاد تند از امریکا اعلام کرده که این کشور در حق افغانستان خیانت کرده است.
او گفته است که امریکا بر اساس منافعش تروریزم را در افغانستان به میان آورده است.
رییس جمهور کرزی، هم‌چنان گفته است که هراس افکنی در افغانستان به یک اسطوره و افسانه می‌ماند که گفته او، این پدیده بخاطر منافع امریکا به وجود آمده است.
حامد کرزی این موضوعات را در گفت و گو با روزنامه امریکایی واشنگتن پست بیان کرده است.


پس از دوازده سال حکومت جدید و حضور ناتو در افغانستان، این نخستین بار است که حامد کرزی این اظهارات را مطرح می‌کند.
حامد کرزی به واشنگتن پست گفته است، امریکا به او خیانت کرده است و از رازهای این کشور در برابر افغانستان پرده برداشته است.


او هم‌چنان در مورد امضای پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن گفته است، ایستادگی اش برای پذیرفته شدن پیش شرط‌ها برای امضای پیمان امنیتی دوجانبه هنوز پابرجاست، بدون آوردن صلح و ثبات دایمی در افغانستان پیمان را امضا نمی‌کند.
حامد کرزی، هم‌چنان می‌گوید که امریکا برای امضای پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن، اختیار انتظار کشیدن تا رییس جمهوری بعدی افغانستان را دارد.


این درحالی است که مقام‌های امریکایی همواره اعلام کرده اند که رییس جمهوری آینده افغانستان پیمان امنیتی با امریکا را امضا خواهد کرد.
اخیراً روابط کابل و واشنگتن به دلیل عدم امضای پیمان امنیتی بیش از هر زمانی تیره شده است.
پیشتر بارک اوباما، رییس جمهوری امریکا به حامد کرزی هشدار داد که اگر پیمان امنیتی را امضا نکند، نیروهای خارجی در پایان سال 2014 افغانستان را ترک خواهند کرد.
آندرس فوک راسموس، سرمنشی ناتو نیز در نشست دو روزه بروکسل تأکید کرد، در صورتی که پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن امضا نشود، ناتو هم با افغانستان پیمانی امضا نخواهد کرد.
امریکا به پناگاه تروریستان توجه ندارد
رییس جمهور حامد کرزی، می‌گوید که امریکا به پناگاه‌های تروزیم در خاک پاکستان توجه ندارد و این کشور افغانستان را فریب می‌دهد.
حامد کرزی گفته است، امریکا از آغاز جنگ در افغانستان به فکر منافعش بوده و به گفته او، فشارهای زیاد او را وادار کرده تا از رازهای امریکا در برابر افغانستان پرده بردارد.
او هم‌چنان می‌گوید، شورشیان مرکز ندارند و نمی‌توانند در باره شکست یک چیزی صحبت کنند حتا با چشمش ندیده اند.
حامد کرزی تأکید کرده است، هیچ عاملی برای جنگ در افغانستان وجود نداشته و به گفته او، جنگ‌ها بر مردم افغانستان تحمیل شده و تمام افغان‌ها از آن رنج می‌برند. منبع خبر: خبرگزاری بخدی

--------------------

اگر واقعا امریکا به افغانستان خیانت کرده است و القاعده هم افسانه ای بیش نبوده و جنگهای افغانستان صرفا نمایشی و برای فریب مردم بوده چرا ریاست محترم جمهوری اکنون که دوازده سال بر مردم افغانستان حکومت کرده است تازه اطلاع پیدا کرده؟ و اگر قبلا می دانسته چرا پیش از این با مردم مطرح نکرده است که اینک تازه حقایقی پشت پرده را که می دانسته افشا می کند؟ مواضع عجیب و غریب رئیس جمهور، واقعا حیرت آور و تکان دهنده است!!
طبقه بندی: مهمترین اخبار افغانستان،
برچسب ها: افغانستان، جنگهای افغانستان، حامد کرزی، امریکا، خیانت به افغانستان، جنگ افغانستان، رئیس جمهور افغانستان،
[ دوشنبه 12 اسفند 1392 ] [ 05:53 ب.ظ ] [ مدیریت وبلاگ ]
.: طنز جالب وخواندنی افغانستان پارلمان :.
درباره وبلاگ


آخرین اخبار افغانستان از معتبر ترین منابع خبری به صورت گزارشهای لحظه به لحظه از تمام ولایتهای افغانستان بدون هیجگونه سانسور و تغییر در عناوین و متن گزارشها اینجا نشر می شود. تیتر تازه ترین تحولات اجتماعی،سیاسی،امنیتی، اقتصادی،ورزشی،فرهنگی،هنری،حوادث و...کشور را در یک صفحه یکجا بیبینید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب