تبلیغات
تازه ترین اخبار افغانستان

تازه ترین اخبار افغانستان
تازه ترین اخبار و تحولات افغانستان از معتبر ترین منابع خبری افغانستان بدون سانسور- Afghanistan News
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت های دیگر
لینک های مفید
عطا محمد نور
عطا محمد نور والی بلخ یک مورد تکان دهنده از زدو بندهای پشت پرده انتخابات افغانستان را افشا کرد که اگر واقعیت داشته باشد خیلی تکان دهنده  و نشانگر زدو بندهای شرم آور در پشت پرده انتخابات افغانستان است.
خبرگزاری پژواک گزارش ذیل را از زبان محمد نور والی بلخ نشر کرده که حاکی از پیشنهاد سنگین ترین مبلغ پولی با امتیازات خاص از سوی رئیس جمهوری به عطا محمد نور می باشد.
گرچند این گزارش از سوی سخنگوی حامد کرزی رئیس جمهوری رد شده است اما عطا محمد نور با صراحت و قاطعیت کامل گفته است: "صریح و آزاد می گویم جناب رییس جمهور به ما این پیشنهاد را داشت؛ تیم شان هم این مشوره را به ما داشتند، آمدند، صحبت کردند و گفتند که با تو تیم ما تکمیل می شود و یا با صلاح الدین ربانی و یا اگر مختصر بگویم با جمعیت، تیم ما مکمل می شود؛ هم وجهۀ بین المللی و هم وجهۀ داخلی ما تکمیل می شود."

عطامحمد نور: حامد کرزی ١٠٠میلیون دالر و سایر امتیازات را

برای پیوستن به تیم مورد نظرش در انتخابات آینده،به ما پیشنهاد کرده بود

کابل (پژواک، ١٥ میزان ٩٢-By محمد حلیم کریمى ): عطامحمد نور می گوید حامد کرزی، در کار زار انتخاباتی به وی پیشنهاد کرده بود که در صورت پیوستن به نامزد مورد حمایتش، ١٠٠میلیون دالر و سایر امتیازات دریافت خواهد کرد؛ اما ریاست جمهوری این موضوع را بی اساس خواند.

عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی کنونی بلخ، این سخنان را روز دوشنبه در مراسم گشایش دفتر جدید این حزب در کابل بیان کرد.

وی گفت: "برای رهبری جمعیت؛ رئیس صاحب (رئیس جمعیت اسلامی) و بعضی افراد دیگر، بارها پیشنهاد آمد و گفتند که پول و چک سفید و از پول تشویش نکنید؛ ٥٠میلیون و ١٠٠میلیون دالر که این کشور و آن کشور می دهد و این قدر آن را خودمان داریم، معاونت اول و بخشی از کابینه را گفتند؛ اما ما حاضر نشدیم."

عطا محمد نور والی بلخ  افزود: "صریح و آزاد می گویم جناب رییس جمهور به ما این پیشنهاد را داشت؛ تیم شان هم این مشوره را به ما داشتند، آمدند، صحبت کردند و گفتند که با تو تیم ما تکمیل می شود و یا با صلاح الدین ربانی و یا اگر مختصر بگویم با جمعیت، تیم ما مکمل می شود؛ هم وجهۀ بین المللی و هم وجهۀ داخلی ما تکمیل می شود."

رئیس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان، همچنان گفت که به وی گفته شده بود که تیم (مورد حمایت رییس جمهور) در انتخابات ضعیف است و اگر این کار صورت بگیرد، قدرت آن بالا می رود.

اما ایمل فیضی سخنگوی رییس جمهور، این اظهارات عطا محمد نور را رد کرد و بی اساس خواند.

وی گفت: "تایید می کنم که رییس جمهور، در دو تا سه ماه گذشته دیدار و گفتگوهایی را با رهبران سیاسی و جهادی داشته است؛ اما تمام آن مشورتی بوده است."

فیضی افزود: "از اینکه بعضی ادعاها صورت می گیرد که رئیس جمهور، از کسی خواسته است در انتخابات ریاست جمهوری به نفع فلان نامزد همکاری کند و یا یکجا شود، تمامی این ادعاها بی اساس است؛ رییس جمهور افغانستان هیچ کسی را به نفع هیچ نامزدی تشویق نکرده است."

سخنگوی رئیس جمهور همچنان گفت که اگر عطا محمد نور، "دالر و چک سفید" را مطرح کرده باشد، کاملاً رد می کند و آن را بی اساس می داند.

حزب جمعیت اسلامی افغانستان، فعالیت خود را در سال 1351 به رهبری برهان الدین ربانی آغاز کرد و از آن زمان تا کنون، از احزاب مطرح به شمار می رود.

صلاح الدین ربانی، از میزان سال 1390 و پس از کشته شدن برهان الدین ربانی رهبر فقید جمعیت اسلامی، به عنوان سرپرست این حزب تعیین گردید و  در 10 سرطان سال جاری؛ اعضای هیئت رهبری موقت آن از جمله عطا محمد نور، رئیس اجرایی آن معرفی شدند.

صلاح الدین ربانی و عطا محمد نور، از جمله چهره های ارشد جمعیت اسلامی، حمایت خود را از عبدالله عبدالله در انتخابات آینده ریاست جمهوری اعلام نموده اند؛ اما شماری دیگر از اعضای ارشد این حزب، از نامزدی زلمی رسول و عبدالرب رسول سیاف حمایت کرده اند.(پایان گزارش پژواک)

انتخابات پیش روی افغانستان از حساس ترین نقطه ای تاریخی افغانستان و تعیین کننده ای سرنوشت ملت ستمدیده و بلاکشیده ای کشورمان است. مردم افغانستان باید هوشیار باشند تا رأی شان را تنها به کسی که به معنی واقعی سیاستمدار صادق و فدایی وطن و مردم خوداست تقدیم کنند نه به چهره های که صداقت، عدالت،شجاعت و وطن پرستی آنان زیر سوال است.

طبقه بندی: مهمترین اخبار افغانستان،
برچسب ها: عطا محمد نور، حامد کرزی، حزب جمعیت اسلامی، حزب جمعیت اسلامی افغانستان، انتخابات افغانستان، اخبار انتخابات، کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان،
[ سه شنبه 16 مهر 1392 ] [ 01:24 ب.ظ ] [ مدیریت وبلاگ ]
.: طنز جالب وخواندنی افغانستان پارلمان :.
درباره وبلاگ


آخرین اخبار افغانستان از معتبر ترین منابع خبری به صورت گزارشهای لحظه به لحظه از تمام ولایتهای افغانستان بدون هیجگونه سانسور و تغییر در عناوین و متن گزارشها اینجا نشر می شود. تیتر تازه ترین تحولات اجتماعی،سیاسی،امنیتی، اقتصادی،ورزشی،فرهنگی،هنری،حوادث و...کشور را در یک صفحه یکجا بیبینید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب