تبلیغات
تازه ترین اخبار افغانستان

تازه ترین اخبار افغانستان
تازه ترین اخبار و تحولات افغانستان از معتبر ترین منابع خبری افغانستان بدون سانسور- Afghanistan News
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت های دیگر
لینک های مفید
درگیری پولیس مرزی افغانستان و پاکستان با سلاحهای سبک و سنگین


به گزارش خبر گزاری پژواک درگیرى هفت ساعته بین نیروهاى افغان و پاکستانى درمنطقه کنڅړۍ ولسوالى گوشتۀ ننگرهار رخ داده، که درنتیجۀ آن دروازۀ احداث شده ازسوى پاکستان توسط نیروهای افغانستان تخریب گردیده است.
مقام های محلی در ولایت ننگرهار در شرق کشور زدوخورد بین نظامیان افغانستان و ملیشه های پاکستانی را تایید کردند.
عکس مربوط به گزارش درگیری مرزی بین نیروهای سرحدی افغانستان و پاکستان برگرفته از خبرگزاری بخدی


یک منبع امنیتى که نخواست اسمش ذکر شود، به آژانس خبرى پژواک گفت که پولیس سرحدى افغان، شب گذشته مورد حملۀ سربازان پاکستان قرار گرفت و بعد از آن جنگ آغاز شد.

منبع افزود که در جریان جنگ، یک سرباز افغان کشته شده و چهار تن دیگر جراحت برداشته است. در این رویداد بیش  از١٠ پولیس سرحدى پاکستان نیز کشته و مجروح گردیده است.

وى گفت که نیروهاى افغان، هم اکنون در جایى قرار دارند که نیروهاى پاکستانى درآنجا دروازه احداث کرده بودند.

عیسى خان ځواک ولسوال گوشته، این درگیرى را تایید نمود؛ اما در مورد جزئیات بیشتر نداد.

بلال کریم مومند باشندۀ منطقه، به پژواک گفت که در این درگیرى، به مردم مُلکى تلفات نرسیده؛ اما طرفین درگیر متحمل تلفات شده اند.

وى افزود که در درگیرى، از سلاح هاى سبک و سنگین کار گرفته شده و جنگ تا طلوع صبح امروز ادامه داشت.


قابل ذکر است که اخیراً تشنجاتى در سرحد بین افغانستان و پاکستان به وجود آمده است؛ از همین رو سه روز قبل، چهار مریض افغان بعد ازآن جان دادند که دروازۀ تورخم بر روى عبور و مرور افغانها مسدود گردید.(پایان گزارش خبرگزای پژواک)

خبرگزاری بخدی از درگیری مرزی بین افغانستان و پاکستان اینگونه گزارش داده است:

  مقام های محلی در ولایت ننگرهار در شرق کشور زدوخورد بین نظامیان افغانستان و ملیشه های پاکستانی را تایید کردند.

احمد ضیا عبدالزی سخنگوی والی ننگرهار به خبرگزاری بخدی گفت که درگیری حوالی ساعت 9 شب گذشته در ولسوالی گوشته آغاز شد و تا ساعت سه بامداد امروز ادامه داشت.آقای عبدالزی جانب پاکستان را متهم کرد که نخست به طرف نظامیان افغان تیراندازی کرده که نظامیان افغان نیز جواب متقابل دادند.
یک منبع امنیتی در شرق افغانستان به خبرگزاری بخدی گفت که در این درگیری، 9 ملیشه پاکستانی کشته اند.
او که خواست نامش در خبر ذکر نشود می گوید که نظامیان افغان چندین پوسته ملیشه های پاکستانی را تصرف کرده اند.
در همین حال، ادریس مومند سخنگوی پولیس سرحدی در شرق کشور می گوید که در نتیجه درگیری یک مامور پولیس سرحدی کشته و حداقل سه تن دیگر آنان زخمی شده اند.
آقای مومند می گوید که پنج پوسته ملیشه های پاکستانی در تصرف نظامیان افغان درآمده است اما به گفته او ساعت هشت صبح امروز پس از دریافت دستور از جانب کابل، پولیس سرحدی از مناطق تصرف شده، عقب نشینی کردند.

مومند در صفحه فیس بوک خود نوشته است که تمامی تاسیسات ساخته شده در منطقه مرزی پس از کارگذاری بمب در آنها از سوی نظامیان افغان ازبین رفته است.
او می گوید که دروازه های تازه ساخته از جانب پاکستان در منطقه مرزی نیز ازبین رفته است .
روابط بین کابل و اسلام آباد اخیرا با ساخت تاسیسات نظامی از جانب پاکستان تیره شده است.

    گزارش شده است که جانب پاکستان اخیرا، اقدام به ساخت تاسیسات نظامی و دروازه های مرزی در خاک افغانستان در ولسوالی گوشته ولایت ننگرهار کرده است.

این عملکرد پاکستان با انتقاد تند حکومت افغانستان مواجه شد و حامد کرزی رییس جمهوری هیئتی را برای بررسی این موضوع به ولسوالی گوشته فرستاد.

همچنان حامد کرزی به وزارت های دفاع و داخله دستور داد که برای دور کردن تاسیسات نظامی پاکستان تلاش کنند.

گفته می شود که در حال حاضر وضع در ولسوالی گوشته جایی که شب گذشته شاهد درگیری بین نظامیان افغان و پاکستان بود، آرام است اما مردم محل می گویند که جانب پاکستان در حال آماده شدن حمله متقابل هستند.

 (پا یان گزارش خبرگزاری بخدی)

ضمن قدر دانی از شجاعت و شهامت دلاور مردان مرزی افغانستان از مقامات بلند پایه کشور انتظار داریم که تا سرحد امکان تلاش نمایند اختلافات مرزی  از طریق دیپلماتیک و مراجع  حقوقی بین المللی حل و فصل نمایند مگر اینکه کارد به استخوان برسد و پاکستان برتجاوز به خاک افغانستان از زور و نیروی نظامی کار بگیرد که در آن صورت عذر تمام است و دفاع از تمامیت ارضی کشور وظیفه فرد فرد مردم غیور افغانستان است تا به پاکستانی که در سوی دیگر مرزش با کشور هند نیز درگیری دارد یک درس فراموش نشدنی بدهد که دیگر تا قیامت هوس اشغال خاک پاک افغانستان را نکند.
طبقه بندی: مهمترین اخبار افغانستان،
برچسب ها: درگیری بین افغانستان و پاکستان، جنگ میان افغانستان و پاکستان، درگیری مرزی افغانستان با پاکستان، مرز افغانستان و پاکستان،
[ پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 ] [ 01:39 ب.ظ ] [ مدیریت وبلاگ ]
.: طنز جالب وخواندنی افغانستان پارلمان :.
درباره وبلاگ


آخرین اخبار افغانستان از معتبر ترین منابع خبری به صورت گزارشهای لحظه به لحظه از تمام ولایتهای افغانستان بدون هیجگونه سانسور و تغییر در عناوین و متن گزارشها اینجا نشر می شود. تیتر تازه ترین تحولات اجتماعی،سیاسی،امنیتی، اقتصادی،ورزشی،فرهنگی،هنری،حوادث و...کشور را در یک صفحه یکجا بیبینید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب