تبلیغات
تازه ترین اخبار افغانستان

تازه ترین اخبار افغانستان
تازه ترین اخبار و تحولات افغانستان از معتبر ترین منابع خبری افغانستان بدون سانسور- Afghanistan News
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت های دیگر
لینک های مفید

در این سالها که افغانستان فاسد ترین کشور دنیا معرفی شده است دیگر کم کم اتهام مقامات به فساد و پول خواری یک اتهام ساده و معمول شده است. دراین میان نمایندگان پارلمان که قوه ای مقننه و محاکمه کنندگان اصلی مقامات و نهادهای فاسد به شمار می روند خود به افشاگری و برملا کردن رسواییها و فسادهای برخی نمایندگان فاسد پارلمان پرداخته اند.

گمان می رود منشأ اصلی هشدار برخی نمایندگان پارلمان به افشای نام نمایندگان فاسد این باشد که بارها و بارها چندین وزیر جهت استیضاح به داخل پارلمان افغانستان فراخوانده شده اند اما با وساطت و توجیهات برخی نمایندگان بدون هیجگونه استیضاحی دوباره از پارلمان جان به سلامت برده اند.

تعدادی نمایندگان پارلمان متوجه شده اند که تهدید رسمی وزرای فاسد یا نالایق از سوی پارلمان به استیضاح جدی و احضار آنان در پارلمان اما رها کردن آنان بدون هیجگونه استیضاح به وجاهت نمایندگان پارلمان به شدت آسیب رسانده و جایگاه با شکوه و قانونی پارلمان کشور را سبک و بی خاصیت کرده است به همین علت در صدد انتقاد از نمایندگان واسطه گر و توجیه گر برآمده اند.

گزارش جالبی رسانه ها از پارلمان نشر کرده اند که حکایت دارد:

نزدیک به 80 نماینده مجلس که در گرفتن پول و معامله گری ها دخیل بودند شناسایی شدند.

  متن کامل این گزارش جنجالی و حساس را در ادامه مطلب بخوانید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان به نقل از گزارش طلوع، شماری از اعضای مجلس نامیندگان با ابراز این مطلب می گویند: اگر این نمایندگان به معامله گری های شان ادامه دهند نام های شان به رسانه ها افشا خواهد شد. در حالی که آجندای نشست روز دوشنبه مجلس نمایندگان بحث و گفتگو بر اصلاحات داخلی مجلس بود اما این نشست به دور از خبرنگاران و بگونه سری برگزار شد.

شماری از نمایندگانی که در این نشست سری حضور داشتند می گویند: تاکنون نزدیک به 80 نماینده مجلس به گرفتن پول و معامله گری ها متهم هستند.
اما شمار دیگری از نمایندگان مجلس می پذیرند که رابطه ها سبب شده است که وزیران از مجلس رای اعتماد بگیرند. این نمایندگان گرفتن پول را از سوی نمایندگان رد می کنند.

پس از انتقادهای فراوان از وجود فساد در مجلس نمایندگان بویژه استیضاح 11 وزیر که هیچ کدام آنها از سوی این مجلس سلب صلاحیت نشده اند و نیز با نظر داشت این که شماری از نمایندگان به گرفتن پول و فساد متهم شده اند مجلس نمایندگان نشست را سری اعلام کرد تا انگیزه متهم شدن این مجلس را به فساد روشن سازند.

منبع: http://www.afghanpaper.com/nbody.php?id=50537

گمان می رود این رشته سر دراز دارد و پیش بینی می شود پس از این افشاگریهای بیشتری در پارلمان صورت بگیرد و رسوایی بیشتری تعداد زیاد تر از نمایندگان پارلمان افشا شود. اگر نمایندگان پارلمان تا حالا توانسته بودند حد اقل یک بار به تهدید های تند استیضاح شان جامه عمل بپوشانند متهم به نمایندگان بی خاصیت و نا لایق نبودند.
برچسب ها: نمایندگان پارلمان افغانستان، نمایندگان فاسد، پارلمان، فساد،
[ سه شنبه 27 فروردین 1392 ] [ 01:14 ب.ظ ] [ مدیریت وبلاگ ]
.: طنز جالب وخواندنی افغانستان پارلمان :.
درباره وبلاگ


آخرین اخبار افغانستان از معتبر ترین منابع خبری به صورت گزارشهای لحظه به لحظه از تمام ولایتهای افغانستان بدون هیجگونه سانسور و تغییر در عناوین و متن گزارشها اینجا نشر می شود. تیتر تازه ترین تحولات اجتماعی،سیاسی،امنیتی، اقتصادی،ورزشی،فرهنگی،هنری،حوادث و...کشور را در یک صفحه یکجا بیبینید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب