تبلیغات
تازه ترین اخبار افغانستان

تازه ترین اخبار افغانستان
تازه ترین اخبار و تحولات افغانستان از معتبر ترین منابع خبری افغانستان بدون سانسور- Afghanistan News
قالب وبلاگ
نویسندگان
سایت های دیگر
لینک های مفید

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان بزرگترین مشکل امروز جهان اسلام را گرفتاری درچنگ تروریزم وجهالت خواند واخبار تلخ افغانستان دیگر کشورهای اسلامی را مایه ای نگرانی وآزار همه مسلمانان دنیا دانست. حامد کرزی ازتمام کشورهای اسلامی خواست که در جهت پیشرفت کشورهای اسلامی و آرامش وامنیت مسلمانان جهان صادقانه تلاش نمایند وباتروریزم و افراط گرایی کور کورانه با جدیت مبارزه کنند تا مسلمانان از این حالت هراس و درماندگی نجات پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری پژواک( کابل- پژواک١٩دلو٩١): رییس جمهور افغانستان از سازمان همکارى هاى اسلامى خواست تا اعمال دهشت افگنى با استفاده از نام اسلام را تقبیح کند و برای جلوگیری از تخریب هویت اسلام از سوى "تروریستان" تدابیر قاطع اتخاد نماید.

 حامد کرزى رئیس جمهور افغانستان  پس از سفر به لندن و ناروى، در دوازدهمین اجلاس سران سازمان همکاری های اسلامی که روز گذشته در قاهره پایتخت مصرتدویر یافته بود، شرکت نموده سخنان مهمی در ارتباط با افغانستان وجهان اسلام بیان داشتند.

در خبرنامه دفتر سخنگوى رییس جمهور آمده است که حامد کرزى در بیانیه خود در این نشست گفت: "  این نشست گام به موقع برای تمرکز روی چالش های عظیم و ناگواری محسوب می گردد که همه ما امروز به آن مواجه هستیم ، جهان اسلام امروز با خشونت ناشی از تروریزم، بحران و جنگ در بعضی از کشور ها و رنج و آلام متداوم برادران و خواهران فلسطینی دست و گریبان است."

به گفته کرزى ، سلامت و توسعه مردم در بیشتر نقاط جهان اسلام با تداوم فقر، عقب ماندگی و الودگی محیطی در خطر است و " تروریزم بین المللی"  در صدر تمامی چالش های عصر قرار داشته و به عنوان جدی ترین تهدید در برابر صلح، امنیت و ترقی جهان اسلام مطرح است.

کرزى گفته است که در بسیاری از نقاط جهان اسلام، از افغانستان تا پاکستان و ایران تا الجزایر، تروریزم باعث رنج بیشماری شده و قابلیت توسعه اقتصادی و اجتماعی و رفاه و سعادت را تضعیف مى کند.

رییس جمهور کرزى مى گوید : " برای سازمان همکاری های اسلامی به عنوان ممثل تمامی امت اسلامی جای نهایت نگرانی است که اعمال تروریستی و افراطیت وحشیانه به نام دین اسلام انجام می شود."

 وى مى افزاید : " بنابرین، از تمامی اعضای این سازمان می خواهم تا نه تنها این اعمال تروریستی با استفاده از نام اسلام را تقبیح کنند، بلکه تدابیر قاطع و هماهنگ را برای جلوگیری از سوءاستفاده و تخریب هویت دین ما توسط تروریستان اتخاد نمایند ، نگذاریم از مساجد و مدارس ما برای ترویج ذهنیت و آیدیالوژی تاریک اندیشی و افراطیت استفاده شود ، گروه های تروریستی نباید در جوامع ما پناه گاه، مخفیگاه و یا تسهیلات مالی داشته باشند."

همچنان کرزى گفته است که علمای اسلام باید جداً در مبارزه  برضد افراط گرایی که در سدد تضعیف رفاه و ثبات امت اسلامی است، سهیم شوند.

موصوف اضافه مى کند : " بنابرین، هیئت همراه من از تمامی جهان اسلام میخواهد تا شیخ عبدالعزیز، مفتی اعظم عربستان سعودی را که در خطبه عرفات در مراسم حج حملات انتحاری در دین اسلام را مردود و حرام شمرد الگو قرار دهند."

رییس جمهور ضمن این که مى گوید، افغانستان سالها است که از خشونت رنج مى برد، خطاب به اشتراک کننده گان نشست مى افزاید : " برای اینکه بتوانیم بر چالش ها پیروز شویم، ما نه تنها نیاز به وحدت نیرومند سیاسی داریم، بلکه باید پیهم تلاش کنیم تا قابلیت خود در عرصه های نیروی بشری و توسعه اقتصادی را بلند ببریم."

کرزى مى گوید که افغانستان پیشرفت هاى چشمگیرى در یک دهه گذشته داشته است، اما تروریزم و افراطیت ناشی از بیرون مرز های کشور، به مثابه جدی ترین نگرانی افغانستان و بزرگترین چالش در برابر منطقه محسوب مى گردد.

به گفته وى، تروریزم درد و آلام زیادی را به مردم افغانستان و پاکستان وارد میکند و همکارى صادقانه؛ بهترین راه  پیروزى در برابر این تهدید مى باشد. 

کرزى مى افزاید: " تا جایی که مربوط به افغانستان می شود، ما متعهد هستیم تا با همسایه برادر خود در جهت برقراری صلح و امنیت برای مردمان خود و منطقه کار کنیم."

 کرزى در اشاره به پایان حضور نیروهای بین المللی در افغانستان تا اخیر سال آینده گفته است که تلاش ها براى تقویت  نهاد های دولتی ادامه دارد تا " افق های روشن برای امنیت و توسعه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی فراهم گردد."

وى مى گوید : "  به عنوان جزء این تلاش ها، ما دست مصالحه و صلح را به طالبان افغان و سایر گروه های مسلح دراز کرده ایم.  جهان اسلام امروز نیازمند همبستگی و تعیین مسیر سعادت، صلح و عدالت است. تمامی چالش های مشترک مان بشمول جنگ، فقر و عقب ماندگی تنها با نزدیکی ما در تحکیم اعتماد، تشریک توانایی ها و منابع و کار مشترک در فضای اتحاد و همبستگی رفع گردد."

رییس جمهور افغانستان در مورد سایر مسائل مهم جهان اسلام گفته است که  افغانستان در همبستگی و حمایت کامل از تمامی تلاش های مردم فلسطین برای داشتن یک دولت مستقل فلسطینی قرار دارد.

کرزی اضافه می کند: " ما خواهان وحدت مردم فلسطین هستیم و یک بار دیگر بر حمایت خود از تمامی تلاش های بین المللی که می تواند مردم فلسطین را در رسیدن به آرزو های دیرینه شان به آزادی، استقلال و صلح نزدیک سازد، تاکید میکنیم. ما همچنان اعمار متداوم شهرک های یهودی نشین در سرزمین های فلسطینی را محکوم کرده و به این باور هستیم که این کار تحقق داعیه صلح را دشوار تر می سازد.افغانستان محروم شدن مسلمانان روهنگیا تبار از حقوق سیاسی و دینی شان را تقبیح کرده و از رنج زیادی که آنها از ناحیه خشونت داخلی متحمل میشوند، ناراحت است. "

وی از حکومت میانمار می خواهد  تا به این وضعیت ناگوار رسیدگی کند.

کرزى مى گوید که جنگ در سوریه تامین صلح و امنیت در شرق میانه را به مخاطره انداخته است و  تمامی اعضای سازمان همکاری های اسلامی باید برای ختم فوری رنج و منازعه در این کشور کار کنند.

رییس جمهور افغانستان مى گوید ، باید سعی شود که هرگونه روش بین المللی برای پایان بحران در سوریه در احترام کامل به حاکمیت ملی مردم سوریه بوده و حقوق آنها در تعیین سرنوشت شان رعایت گردد.
طبقه بندی: مهمترین اخبار افغانستان،
برچسب ها: حامد کرزی، اخبار، افغانستان، تروریزم، مشکلات جهان اسلام، رئیس جمهور افغانستان، تروریست،
[ پنجشنبه 19 بهمن 1391 ] [ 04:14 ب.ظ ] [ مدیریت وبلاگ ]
.: طنز جالب وخواندنی افغانستان پارلمان :.
درباره وبلاگ


آخرین اخبار افغانستان از معتبر ترین منابع خبری به صورت گزارشهای لحظه به لحظه از تمام ولایتهای افغانستان بدون هیجگونه سانسور و تغییر در عناوین و متن گزارشها اینجا نشر می شود. تیتر تازه ترین تحولات اجتماعی،سیاسی،امنیتی، اقتصادی،ورزشی،فرهنگی،هنری،حوادث و...کشور را در یک صفحه یکجا بیبینید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب